ENGLISH       İLETİŞİM       SSS
Mutlu Dahiler Kreş - Çocuk Kulübü Mutlu Dahiler Slogan

Mathazone Sistemi KREŞ
YAZ OKULU
ÇOCUK KULÜBÜ
7-14 YAŞ

YUVAYA BAŞLARKEN

YUVAYA BAŞLARKEN

Sayın Velilerimiz

Yaşama  dair her şeyi öğrendiğimiz yuvaya başlarken çocuklarımızın çeşitli kaygıları olabilir. Yetişkinler olarak bizlere bu konuda çeşitli görevler düşmektedir. Onların zihinlerinde oluşan soruları, kaygı ve endişeleri tahmin etmeye çalışarak bunları cevaplandırmak, çocuklarımızı rahatlatacak, bulundukları ortamda mutsuz olmak yerine yuvanın keyfini çıkaracaklardır.

Yuvaya başlarken çocuklarda oluşabilecek kaygı ve endişeler:

  • Annemden ayrılmak zorundayım. Ben okuldayken annem nerede olacak, ne yapacak? Birlikte eğlendiğimiz, gezdiğimiz yerlere gidecek mi? ( Özellikle küçük kardeşi olan çocuklar, annelerinin bu zamanı kardeşi ile geçirebilmek için onu okula gönderdiğini düşünebilirler)
  • Eve dönecek miyim, ne zaman, nasıl? Annem beni almaya gelecek mi? Servis bizim evi bilir mi? Ya kaybolursa, beni başka eve götürürse?
  • Buradaki öğretmen bana nasıl davranacak? Ya tuvaletim gelirse, öğretmenim tuvalete gönderir mi? Ya altıma kaçırırsam, kim değiştirir?
  • Evdeki gibi canımın istediği şeyi istediğim zaman yapabilecek miyim?
  • Okuldaki diğer çocuklar nasıl? Benden farklılar mı? Bana nasıl davranacaklar?
  • Özel eşyalarımı okula getirirsem ( bebeğim, pijamam…) evde ne yaparım? Yoksa bir daha geri dönmeyecek miyim?
  • Buradaki oyuncaklarla oynamama izin verilecek mi?

İşte bu ve buna benzer soruların cevabını çocuklarımıza ne kadar erken ve açık bir şekilde verirsek çocuklarımız o kadar rahat ve güvenli bir şekilde okula başlayacaktır.

Anaokulumuzda çocuklarımızın uyum sürecini sağlıklı ve mutlu bir şekilde geçirebilmeleri için çocuğun bireysel özellikleri ve okula hazırlıklı oluşuna göre; Aile, Çocuk Gelişimi Uzmanı ve Öğretmeni eşliğinde bir uyum programı hazırlanır. 

© 2020 mutludahiler.com - Tüm Hakları Saklıdır.
Mutlu Dahiler, Defne Özel Eğitim Hizmetleri Ltd.Şti. Kuruluşudur.
Marka Tescili    Tarih: 31/08/2012 - Marka No: 2012 74513