ENGLISH       İLETİŞİM       SSS
Mutlu Dahiler Kreş - Çocuk Kulübü Mutlu Dahiler Slogan

Mathazone Sistemi KREŞ
YAZ OKULU
ÇOCUK KULÜBÜ
7-14 YAŞ

TEMİZLİK – HİJYEN

TEMİZLİK – HİJYEN

Okulumuzda sınıflar; çocuklarımızın kendilerini rahat hissedebilecekleri, özgürce oynayabilecekleri, havadar ve ışıklı olma özellikleri göz önüne alınarak özenle düzenlenmiştir.

Eğitimin yanı sıra çocukların gelişimi için çok önemli gördüğümüz hijyen standartları okulumuzda özenle uygulanmaktadır.

Okulumuz çeşitli hastalıkları tetikleyebilecek unsurlardan olabildiğince arındırılmıştır. Bu amaçla çağdaş tekniklerden faydalanılmaktadır.

 

OZON SİSTEMİ :  “Daha sağlıklı bir yaşam, daha sağlıklı bir çevre için…”

Ozon aktif oksijendir. Her ozon molekülü üç oksijen atomundan oluşur. Ozon, atmosferin dış kısımlarında ultraviyole ışınları, alçak kısımlarında ise şimşek ve yıldırım anında ortaya çıkan elektrik arkları ile oluşur. Genellikle yağmur ve fırtınalar sonrası hissedilebilen temiz ve taze hava kokusu bunun neticesidir. Ozon doğadaki en kuvvetli ve doğal dezenfektandır, mikrop kırıcıdır. Suda ve havada mikrop, bakteri ve kötü koku bırakmaz. Ozon kararsız yapısı nedeniyle kısa süre sonra tekrar oksijene dönüştüğü için DOĞALDIR ve YAN ETKİSİ YOKTUR. Diğer kimyasal dezenfektanlara göre (Örnek: Klordan 3000 kat daha güçlü) çok üstündür. Kısaca Ozon; En etkili Oksidandır, kuvvetli bir mikrop ve bakteri öldürürcüdür, çevre dostudur. Atık bırakmaz, doğaldır. Koku ve renk gideriminde kullanılır.

En sağlıklı ve güvenli SU DEZENFEKSİYONUNU sağlar. Dezenfeksiyon ile Oksidasyonu aynı anda ve çok hızlı yapar. Ozonun su içindeki ömrü kısadır, suyun lezzetini bozmaz. Ortam havası içinde bulunan doğal oksijen Ozonun ham maddesidir. İletme kolaylığı sağlar, kimyasal gerektirmez. Doğaya ve suya zarar vermez.

Ozon uygulama ve servis hizmetlerinde “GENEZON AKDENİZ BÖLGE BAYİİ” ile çalışılmaktadır.   

           

BİOSHIELD: Bakteri, küf, mantar, yosun ve daha birçok organizmanın çoğalmasını ve barınmasını engelleyen, Amerikan Tarım Bakanlığı onaylı bir nano teknoloji ürünüdür. Bioshield fırça, daldırma, yastıklama, ıslatma, sprey püskürtme ve köpük uygulama yoluyla kullanılabilir.

Bağımsız testler sonucunda Bioshield’in birçok farklı mikroba karşı etkili olduğu kanıtlanmıştır. Biosshield kullanıldığı yüzeylerde 90 gün boyunca görünmez bir kalkan oluşturarak etkinliğini korur.

Bioshield geleneksel dezenfektanların etkinliğini kaybettiği anlarda devreye girerek riskleri minimize eder. Oluşturduğu mekanik koruma, çözülme yapan teknolojilere göre daha düzenli bir alternatif sunar. Bioshield’in bu özellikleri devrim niteliğindedir.

 

ANTİ BAKTERİYAL MALZEMELER: Tüm okul yer zemini hastanelerde de kullanılan özel antibakteriyel malzemeyle kaplıdır. Okul girişinde, yemekhanede ve tuvaletlerde anti bakteriyel paspaslar kullanılmaktadır. Temizlikle ilgili tüm ürünler çocuklara zarar vermeyen malzemelerden kullanılmaktadır. 

© 2020 mutludahiler.com - Tüm Hakları Saklıdır.
Mutlu Dahiler, Defne Özel Eğitim Hizmetleri Ltd.Şti. Kuruluşudur.
Marka Tescili    Tarih: 31/08/2012 - Marka No: 2012 74513