ENGLISH       İLETİŞİM       SSS
Mutlu Dahiler Kreş - Çocuk Kulübü Mutlu Dahiler Slogan

Mathazone Sistemi KREŞ
YAZ OKULU
ÇOCUK KULÜBÜ
7-14 YAŞ

İNGİLİZCE EĞİTİMİ

İNGİLİZCE EĞİTİMİ

Yabancı dil eğitimini sunmamızdaki amaç, çocuklarımızın bu derste keyifli ve eğlenceli zaman geçirerek, İngilizceye ilgi duymalarını sağlamak ve dünya üzerinde kendi konuşma dillerinden başka dillerinde olduğunu gösterebilmek ve kulak dolgunluğunu sağlayarak sevdirebilmektir.

İleride alacakları dil eğitimine zemin hazırlamada katkı sağlanacaktır. Tüm yaş gruplarında İngilizce CD ve DVD’lerle aldıkları eğitim pekiştirilecektir.

Anadilini doğru ve kurallarına göre konuşmaya başlamış her çocuk, ikinci dili öğrenmeye hazırdır. Çocuklar, ana dillerini öğrenebilmek için doğuştan sahip oldukları dil öğrenme yeteneklerini, yabancı dili öğrenmek için de kullanabileceklerini kısa zamanda fark ederler. Birer dünya vatandaşı olarak yetiştirmeyi hedeflediğimiz öğrencilerimizin, hayatları boyunca İngilizceyi başarıyla kullanmaları için, her şeyden önce onu benimsemelerini sağlarız. İngilizce programı İngilizce yorum yapabilen, çok boyutlu, eleştirel ve analitik düşünebilen ve kendini bu doğrultuda sözel olarak ifade edebilen bireyler olmalarıdır. Bu becerilerin temelleri de anaokulunda eğlenceli İngilizce etkinliklerini sevdirmekle atılmaktadır.

Okul öncesi çocukluk dönemi merak ve keşfetmenin en yoğun yaşandığı süreçtir. Bu süreçte, ikinci dil becerilerini kazandırmak, çocuğun aktif katılımını hızlandırmak ve İngilizceyi hareketlerle öğrenmelerini sağlamak amacı ile eğlenceli, fiziksel harekete ve masallara dayalı TPR ve STPR metodları uygulanmaktadır. Çocuklarımızın gelişim düzeylerine göre uygulanan programlar farklılık göstermektedir.

 * 2 yaş; çocuklarımızın şarkı ve oyunlarla İngilizce ile tanışmaları sağlanır.

 * 3 yaş; oyun ve şarkıların yanı sıra kelimeler tekrar edilerek İngilizce anlam kazanmaya başlar.

 * 4 yaş; artık çocuklarımız öğrendikleri dili kullanma konusunda daha özgüvenlidirler. Masallar şarkılara eşlik ederken, CD ve kitap çalışmaları programın ayrılmaz bir parçasıdır.

*  5 yaş; günlük akış içerisinde İngilizce saatleri daha da artarak, yaşayan dil olarak Türkçe ve İngilizce neredeyse eşit ağırlıkta yer almaktadır. Bu yaş çocukları İngilizceyi günlük yaşamlarında etkin olarak kullanmaya başlamıştır.

© 2020 mutludahiler.com - Tüm Hakları Saklıdır.
Mutlu Dahiler, Defne Özel Eğitim Hizmetleri Ltd.Şti. Kuruluşudur.
Marka Tescili    Tarih: 31/08/2012 - Marka No: 2012 74513